Home Home Home Home Home

Narzędzia do pozycjonowania

Pozycjonowanie w wyszukiwarkach, narzędzia badające Google Data Centers, PageRank, Google Dance, keyword density, czyli gęstość słów kluczowych na witrynie internetowej, linki.

Google dance, Google data centers, PageRank i inne

Parę akapitów niżej zamieszczam listę Google Data Centers jakie udało mi się wyszukać w Internecie. Są one wykorzystywane przez poniższy skrypt, który ustala średnią pozycję wybranej strony www dla wprowadzonego słowa kluczowego (frazy) oraz inne przydatne informacje.

PageRank i inne statystyki Google Data Centers »

Skrypt napisałem w związku z dyskusją na forum odnośnie sprawdzania ostatecznych wyników konkursu w sądnym dniu:).

Uzasadnione są uwagi tych, którzy domagają się uśredniania wyników dla wszystkich Google Data Centers. Nie ma tragedii, ale należy przyznać, że pozycja strony, najprawdopodobniej w momencie uaktualniania się baz, faktycznie może być różna dla różnych Google Data Centers o 0-10 pozycji (jak wynika z obserwacji własnych). Po update'cie najczęściej wyrównuje się.

Drastyczne znaczenie ma natomiast zmienna GET: hl odpowiedzialna za profilowanie językowe Googla. Ustawiając wartość na pl i następnie na en, dostajemy znacznie różniące się od siebie wyniki.

Skrypt narzuca standardową liczbę wyników wyszukiwania, tzn. 10 na stronę. Możliwe maksimum to 100 wyników na stronę, ale ustawiając wartość zmiennej GET za to odpowiedzialną: num na [50-100], rozwijane są podstrony poszczególnych wyników wyszukiwania, które też są uwzględniane w trakcie zliczania. Stąd ostatecznie dla np: num==40 i num==100, uzyskujemy różnicę kilku pozycji w rankingu.

Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie lub np. brakuje jakiegoś Google Data Center proszę o kontakt: wyślij e-mail »

Strona główna | Aktualności z konkursu SEO 2005 | Pozycjonowanie - bzdury | Kontakt | Do góry
Globalwarming awareness2007
SEO Friendly Directory    Valid HTML 4.01 Transitional    Valid CSS!

Copyright © 2005 interaktywny. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Darmowe statystyki

klimatyzacja Kraków | klimatyzacja serwis | klimatyzacja Mitsubishi | stropy chłodzące